SONDAJ KUYU TEMİZLİĞİ

 

 

 

 

.

Sondaj kuyu inkişafı (temizliği) havalı sistem yardımıyla yapılır. Ön tespit sonrası, İnkişaf makinesinin temizlik yapılacak kuyu üzerine montajı neticesinde, daha sonra kuyu net derinliği tespit edilerek dip noktasında askı verilmek kullanmış olduğunuz basma boruları indirilir, indirilen basma borusuna kompresör hava borusu bağlanır, kuyu temizlik işlemine hazır duruma getirilir.

Hava basıncının verilmesiyle kuyu temizlik işlemine başlanacak ve kuyu suyunun kirlilik derecesine bağlı olarak kuyudan berrak su gelene kadar devam edilecektir.

Kuyu temizlik işlemi bittikten sonra temizlik boruları sökülerek teslim edilecektir. Kuyu temizlik işlemi yapılırken elde edilen kuyu bilgileri rapor haline getirilerek tarafınıza sunulacaktır.

Firmamız; dalgıç pompaların montaj ve demontajını yapmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı su kuyularındaki dalgıç pompaların kurtarılarak yeniden işlevsel hale getirilmesi işi firmamızın hizmetleri arasında yer almaktadır. Zamanla içi dolgu malzemesi ile dolan sondaj kuyularının temizlenmesi hem pompa hem de kuyunun ömrü için gerekli olur. Bunun için kuyunun özelliklerine göre doğrudan veya enjeksiyon yöntemi ile sondaj kuyularının temizlenmesi işi firmamızca yapılmaktadır.

.


ARA

WHATSAPP